Stork Cargo Bike

Michał i Mery jako artyści, a także spawacze z uprawnieniami tworzą pod szyldem “Artoboros” od blisko 10 lat. Na przestrzeni tych lat Michał zbudował 80 różnych konstrukcji rowerów cargo  pod indywidualne zamówienia klientów. Ze względu na sporą różnorodność projektów wypracował „know-how” konstruowania rowerów lekkich i wytrzymałych, o geometrii gwarantującej dużą przyjemność prowadzenia.

Atrybuty Mery jako absolwentki sztuk wizualnych to dobre rozumienie kompozycji i koloru, precyzja i sumienność działania. Dodatkowo Mery jest naszym działem kontroli jakości, dzięki posiadanym certyfikatom na trzy metody spawalnicze oraz certyfikatowi badań spoin spawalniczych VT1.

 

Wojtek z kolei, wraz z dziećmi jeździł popularnym modelem roweru cargo. Podczas kilku lat intensywnego użytkowania oraz sięgania opinii innych użytkowników, obserwował i spisywał cechy, które mu nie odpowiadały. Powstała lista zmian do wprowadzenia, z których tylko część udało m się zniwelować zamianą na inne części lub akcesoria. W połowie 2018 roku, już w trójkę postanowiliśmy wyeliminować wszystkie niedogodności, tworząc zupełnie nową konstrukcję. Tak powstały 2 prototypy oraz model docelowy

Połączenie trzech różnych osobowości, gdzie każdy ma swój wkład, łączenie różnych żywiołów na wspólnej płaszczyźnie – to właśnie Stork Cargo Bike.

Stork Cargo Bike
Stork Cargo Bike

Pragnęlibyśmy, aby jak najwięcej osób w naszym kraju przesiadło się na rowery cargo zarówno z powodów środowiskowych, jak i po prostu dlatego, że to najszybszy środek transportu w dużych aglomeracjach. Miasta z rowerami są weselsze, a podróż dwukołowym cargo daje ogromną radość, zwłaszcza z dziećmi na pokładzie. Chcielibyśmy dzielić się tym wyjątkowym doświadczeniem, oferując super rowery, w cenie zbliżonej do najtańszych “Holendrów”, a oferując sporo ulepszeń. Czerpiąc z własnego doświadczenia i obserwacji zagranicznych konstrukcji stworzyliśmy nasz rodzimy produkt – Bocian, czyli Stork Cargo Bike.

Dlaczego STORK (ang. bocian)?

– Bocian zajmuje się transportem dzieci i przewozi je z przodu. 😉

 Pokonuje długie trasy.

 Przemieszcza się szybko, ale bezpiecznie.

– Jest niejako jednośladem – lubi stać na jednej nodze. 

– Jest czarny i biały (piękno i elegancja w klasycznym stylu).

– Bociany są symbolem Polski. Nasz kraj jest domem dla 40 tys. par bocianów (najwięcej na świecie!).

 

Stork Cargo Bike
Częściowo odwinięty pokrowiec osłania dzieciom nogi i brzuch

STORK powstał z chęci ulepszenia konstrukcji pewnej holenderskiej marki rowerów cargo. Główne cechy, którymi nasze “Bociany” wyróżniają się to:

1. Niska waga (Stork jest dużo lżejszy)
2. Większa przestrzeń ładunkowa (przy tych samych wymiarach zewnętrznych)
3. Lepsze oświetlenie i ilość elementów odblaskowych
4. Faktyczna możliwość wygodnego przewożenia trójki dzieci (trzecie w nosidełku np. MaxiCosi zainstalowanym poprzez dedykowany, amortyzowany adapter)
5. Lepszy komfort jazdy, dzięki odpowiedniej budowie i geometrii ramy oraz rekordowo niskiemu środkowi ciężkości
6. Możliwość szybkiego rozkładania roweru na dwie części i przewożenia w bagażniku przeciętnego samochodu
7. Brak wrażliwości na boczny wiatr, dzięki niższej ramie i innej konstrukcji namiotu
8. Cisza! Rower jest zupełnie bezgłośny. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy, nie drży
9. Skuteczniejsze hamulce
10. Lepszy osprzęt
11. Wygodniejsze siedzisko i bardziej ergonomiczna pozycja dla kierowcy
12. Dedykowana kanapa umożliwiająca bezpieczny sen w wygodnej pozycji dzieciom od 1 roku życia.
13. W wersji elektrycznej: ponad dwukrotnie większy zasięg, cichszy (bezprzekładniowy) dynamiczny silnik o specjalnym uzwojeniu dla rowerów cargo
14. Namiot z rolowanymi oknami i dużym dachem zapewnia cień i wentylację  latem, a izolację termiczną zimą.

Zapraszamy do naszej siedziby w Poznaniu i warsztatu w Brzegu (opolskie) na jazdy testowe. Storki jeżdżą również w Amsterdamie, Berlinie, Gdyni, Olsztynie, Warszawie i Wrocławiu.
Napisz do nas! Skontaktujemy Ciebie z ich użytkownikami w tych miastach.